«

»

Web-TV-to-go er sluppet fri – nu også i EU

Dalumgård Antenne Laug leverer også web-tv-to-go.

Med et medlemskab hos Dalumgård Antenne Laug kan du medtage dit Web-tv. Du kan se de tv-kanaler, som du derhjemme i dag kan se på web-tv også kan se på campingferien eller i sommerhuset – nu også i EU.

For mange af vores medlemmer har Web-TV været en stor succes.

Dalumgård Antenne Laug har en aftale med Stofa og rettighedshaverne, der sikrer, at medlemmerne kan bruge de fleste kanaler i deres respektive pakkevalg med Web-Tv-to-go på en mobil- og bredbåndsforbindelse herhjemme – nu også i EU.

Det betyder, at man kan se tv på sin computer, smartphone eller tablet, hvor der er mobilforbindelse og Wi-Fi.

Man skal selvfølgelig være opmærksom på mobilforbruget. Men mange steder er der jo gratis Wi-fi på hoteller, campingpladser mv.

Vi er overbevist om, at dette produkt er et fremskridt, som vores medlemmer vil blive glade for.